Hizmetlerimiz

Taşınırken Eşyalar Nasıl Toplanır

Taşınma bir çok kişi için zahmetli bir süreç olabilir. Ama iyi bir planla son derece rahat atlatabileceğiniz, ilerleyebileceğiniz bir  durumdur. Aslında taşınmak tatlı bir telaş halidir. Yeni bir eve  yenilenmiş olarak başlamak, yeni bir sayfa açmak gibi gelir.

Ev taşıma sürecinde kiralama veya satın alma, temizlik ve abonelik işlemlerinin hemen sonrasında  nakliyat için firmalardan teklif alınmalıdır. Evden eve nakliyat için alacağınız tekliflere talebinize göre  eşyaların toplanması ve paketlenmesi eklenebilir. Ancak bunun yerine  kendiniz eşyalarınızı toplamak, paketlemek isterseniz bir plan hazırlamanızı tavsiye ediyoruz. Eşyalarınızı toplama ve paketlemeyi siz yaparsanız nakliyat maliyetininiz de azalacaktır.

 Koli bandı, balonlu naylon, vakumlu poşet veya çuval, farklı ebatlarda koli, gazete kağıdı ve kaliteli çöp poşeti taşınırken eşyaları toplama ve paketleme için gerekli olacaktır.

Taşınma Öncesi Eşyaların Toplanması, Paketlenmesi İçin Hangi Adımlar İzlenmelidir.

 • Taşınma, fazlalıklardan kurtulmak için bir sebep olabilir. Evinizdeki eşyaları gözden geçirin, kullanmadığınız kıyafetleri ve eşyaları satabilir, giysi kumbaralarına atabilir veya  ihtiyaç sahipleri ile paylaşabilirsiniz.

 • Öncelikle mevsiminde olmayan kıyafetleri toplamak ve paketlemekle işe başlayabilirsiniz. Bunun içim vakumlu hurç, poşet gibi ambalaj malzemeleri kullanabilirsiniz. Vakumlama ile eşyalar daha az yer kaplayacaktır.

 • Pazar ve market alışverişini azaltıp buzdolabı ile mutfaktaki yiyecekleri taşınma dönemine kadar bitirmeye çalışın.

 • Yorgan, battaniye gibi eşyalarınızı yine vakumlu malzemeler ile hazırlamak yer kazanmanızı sağlayacaktır.

 • Ev eşyaları toplama ve paketleme için oda oda ilerlemek de bir yöntem olarak kullanılabilir.

 • Evinizde bulunan dolapların çekmecelerini boşaltmalı ıvır zıvır diye ifade ettiğimiz küçük şeyleri ayıklamalısınız, saklanacak olanları kutulara yerleştirmek uygun olur.

 • Değerli evrak, altın gibi eşyaları kolilere koymayınız, bir çanta ile siz taşımanız daha uygun olacaktır. 

 • Kitaplıklar boşaltılmalı, ayıklanmalı ve kitaplar kolilere yerleştirilmelidir. Kitap, defter gibi eşyalardan oluşan koliler çok ağır olacaktır. Kutunun patlamaması için orta boy kutulara yerleştirilmeli ama tam doldurulmamalıdır.

 • Yapılan tüm kolilerin üzerine içinde ne olduğu, hangi odaya ait olduğu belirtilerek numaralandırma yapılmalıdır. Kutunun üst ve altı da işaretlenmelidir.

 • Taşınma günü gerekli olacak giysi, mutfak eşyası gibi eşyaları ayrıca bir çanta ve koliyle özel olarak taşımak için hazırlayın.

 • Küçük ev eşyaları varsa orjinal kutuları yoksa korumalı ambalajlar ile taşınması için hazırlayabilirsiniz. Bunun  için küçük ev eşyalarını aksesuarları ile bir araya getirin, kablolarını toplayın.

Taşınırken Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Eşyalar paketleme için kullanılacak malzemeye göre ayrılabilir. Elektronik ve hassas eşyalar balonlu naylon gibi korumalı ambalaj malzemeleri ile sarılarak paketlenmelidir.

Giysiler  paketleme için vakumlu poşet veya çöp poşetlerine koyularak vakumlama yapılabilir. Bu size yer kazandıracaktır. Kırışmasını istemediğiniz kıyafetler için askılı kılıfları kullanmak uygun olacaktır.

Dolap gibi demonte mobilyalar nakliyat şirketi tarafından sökülecek ve paketlenecektir.

Cam Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Taşınma öncesi cam eşyalar ile biblo gibi kırılacak hassas eşyalar tek tek gazete kağıdı ya da balonlu naylon gibi malzemelerle sarılmalı kutuların alt kısmına değil üst kısımlarına tabaklardan sonra yerleştirilmedir. Cam eşyaların doğru paketlenmesi daha az eşyanın kırılmasını sağlayacaktır.  Cam eşyalar sarılarak kutunun içine yerleştirilirken kağıtlar buruşturulup aralara tampon gibi yerleştirilmelidir. Eğer mümkün değilse bez, kumaş gibi malzemeler de kullanılabilir. Kutunun en altına ağır, kırılma riski az eşyalar yerleştirilmelidir. Hassas eşyalar taşıma kolilerinde hep üstte olmalıdır.

Destan Nakliyat Ankara uzman  ekibi evden eve nakliyat sektöründe 25 yıllık tecrübesi ile hizmet vermektedir. Dilerseniz evden eve nakliyat hizmeti için bizi arayarak teklif alabilirsiniz.