Hizmetlerimiz

Piyano Taşımacılığı

Piyano, diğer tüm enstrümanlar içerisinde oldukça kıymetli bir yerde durur. Piyanoyu bu kadar özel kılan pek çok faktör söz konusudur. Müthiş pahalı dökümlere sahip olması, üretiminin her açıdan zor olması, büyüklüğü ve yarattığı kendine has tını, deyim yerindeyse enstrümanların şahı yapmaya yetiyor. Bu durum elbette piyanonun fiyatlarına da net bir şekilde yansımakta. Bu nedenle en profesyonel müzisyenler de dahil olmak üzere piyano sahibi olabilmek hiç de kolay bir durum değildir. Çok lüks evlerin, köşklerin, sarayların en kıymetli köşelerinde görmeye alıştığımız piyanolar, aynı zamanda son derece hassastır. Bu nedenle her daim piyanoya hassas bir şekilde yaklaşmak, onu özenli bir şekilde muhafaza etmek gerekiyor. En ufak bir hata dahi piyanonun hasar görmesine, mekaniğinin bozulmasına, çizilmesine yol açabilir. Bu tip değerli parçalarda oluşabilecek en ufak bir fiziki problem bile tüm estetiği ve zarafeti yok edebilir. Dolayısıyla misafir olduğumuz bir yerde piyanoya yaklaşırken bile tedirgin oluruz.

Değeri paha biçilemeyen farklı türlerde ve kilolarda piyanolar bulunmaktadır. Bazı piyanolar ise sadece tarihsel değerinden ötürü bir karşılık bulur. Ortalama bir piyano 200 kilo ile 400 kilo arasında değişkenlik gösterebilir. Kuyruklu piyanoların hacimleri görece biraz daha fazla olabilmektedir. Bütün bu fiziki özelliklerini göz önüne aldığımızda piyano taşıma eylemi için profesyonelliğin şart olduğunu söylemek gerekiyor. Kurumsal taşınmalarda ya da evden eve taşınmalarda, mekan sahipleri genellikle piyano konusunda büyük bir endişe yaşamaktadır. İstenildiği kadar özenilsin eğer taşıma firması yeterli deneyime ve beceriye sahip değilse piyanoya zarar verme olasılığı oldukça güçlüdür. Rezonans bir yapıya sahip olduğu için piyano transferi esnasında sağlam bir altyapı oluşturulmak durumundadır. Nakliye firmalarının her zaman her evde karşılaşacağı bir alet olmadığı için, bu konuda deneyim sahibi olma olasılıkları zayıftır. Bu nedenle piyanonuzu taşıtmak için referansları olmayan, bu konuda tecrübesi bulunmayan nakliye firmalarına şans vererek risk almayın.

Destan nakliyat olarak bugüne dek gerek evden eve taşımacılıkta gerek şehirler arası taşımacılıkta gerekse de kurumsal taşınmalarda piyano taşımacılığından gibi son derece hassas eşyaları defalarca başarılı bir şekilde transfer etmeyi bildik. Piyano taşıma işlemlerinde askı kızak, palet ve tekerlekli taşıma aygıtları kullanmaktayız. Böylece piyanonuzu taşırken olası kazalara karşı riski sıfırlıyoruz. Teknolojik olanaklarımızı sonuna kadar kullandığımız piyano taşımacılığında gerçek anlamda bir ekip çalışması söz konusudur.  Gerçek piyano taşımacılığı gerekse de diğer nakliye işlemlerine dair bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.