Hizmetlerimiz

Sigortalı Evden Eve Nakliyat

Sigortalı Evden Eve Nakliyat

Günlük hayatta birçok birey bir konuttan başka bir konuta taşınma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Eşyaların paketlenmesi, demonte edilmesi ve taşınma sürecine ait birçok işlemin kusursuz bir şekilde işleyebilmesi için birtakım güvenceler gerekmektedir. Bu güvence nakliyat sigortası olarak öne çıkmaktadır. ‘Nakliyat sigortası nedir?’ sorusuna, ‘herhangi bir yükün taşınma esnasında maruz kalacağı tüm tehlikeli durumlarda hasar ve kayıpların güvence altına alınması’ cevap olarak verilebilir. Siz de taşınırken eşyalarınızın kırılması, düşmesi veya herhangi bir olaya maruz kalma riskine karşı sigortalı nakliyat deneyimi yaşayabilirsiniz

Evden Eve Nakliyat Sigortası Nasıl Yapılır?

Evden eve nakliyat sigortası yaptırırken teminat ve poliçeler hakkında detaylı bir araştırma yapılmalıdır. Araştırma sürecinin ardından taşınma öncesi yapılacak bir eksper ziyareti ile taşınacak eşyaların durum tespit işlemleri tamamlanır. Bu tarz sigorta ve poliçeler eşyalarda olabilecek kırık, çizilme vb. durumların hasarını karşılar. Sigortalı evden eve nakliyat yapan firmalar ile çalışarak, siz de eşyalarınızı güvenli bir şekilde taşıyabilirsiniz. Taşınma esnasında yaşanabilecek olası durumların önüne geçmek için gerekli olacaktır. Çünkü bu sayede eşyalarınız en iyi şekilde paketlenecek, etrafı sarılarak dışardan herhangi bir hasara maruz kalması engellenecektir. Paketlemenin ardından alanında uzman bir ekip ile anlaşarak, eşyalarınızın taşınma sürecini en verimli şekilde tamamlayabilirsiniz. Eşyaların zarar görmeden araca yüklenmesi, yerleştirilmesi ve eşyalarınızın miktarı kadar bir araç temin edilmesi oldukça önemlidir. Tüm bu kriterler bir arada gerçekleştiğinde yeni evinize daha motive bir şekilde taşınabilir, eşyalarınızı ilk günkü kalitesi ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sigortalı Evden Eve Taşıma Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sigortalı evden eve taşıma işlemlerini gerçekleştirdikten sonra yeni evinize yerleşme süreci başlar. Taşınmadan öncede mutlaka yeni konutun merdiven genişliklerine ve yük asansörü bulunup bulunmadığına bakmanız gerekmektedir. Aynı zamanda taşınacağınız mevkiinin yol ve trafik durumu hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde taşınmanız oldukça zorlayıcı olabilir. O nedenle günün erken saatlerinde eski evinizden ayrılıp, yeni evinize kolayca yerleşebileceğiniz bir saat belirlemeniz gerekmektedir. Eğer ara sokakta, tek yönlü geçişin olduğu bir yol üzerinde taşınıyorsanız, önceden gerekli yerlere bilgisini vermelisiniz. Taşınacağınız saati seçerek, belli bir zaman aralığı için yolun kapanacağını bildirmeniz gerekir. Böylece nakliye firması kolayca evinizin önüne yanaşarak, eşyaları en kolay şekilde indirebileceği bir planlama yapabilir. Bu planlama hem nakliye şirketi hem de sizin için büyük önem taşımaktadır. Yapılan doğru planlama ile eşyalarınızın zarar görme riskini de almamış olursunuz. Nakliye firmasına vereceğiniz bu genel bilgiler ışığında eşyalarınız daha rahat, kolay ve hızlı bir şekilde taşınabilir. Merdiven çıkılması gerekiyorsa, nakliye firmasından en az 2 kişilik gruplar halinde eşyalar taşınabilir. Ağırlığı yüksek eşyaların mutlaka yük asansörü ile ilgili kata çıkarılması gerekir. Bu noktada iş güvenliğinin de önemi büyüktür.

Eşyalar tamamen konuta çıkarıldıktan sonra herhangi bir hasar olup olmadığı kontrol edilir. Eğer bir hasar söz konusuysa, sigorta poliçe ve teminatları çerçevesinde hasar kaybını telafi edebilirsiniz. Tüm bu işlemler tamamladığında yeni evinize gönül rahatlığı ile yerleşebilir, uzman bir ekiple çalışmanın keyfini yaşayabilirsiniz.