Hizmetlerimiz

En Uygun Evden Eve Nakliyat

Birtakım sebeplerden dolayı zaman içinde taşınma durumu söz konusu olabilir. Şehir değiştirme, öğrenci evine çıkma, iş dolayısıyla değişikliğe yönelme gibi durumlar söz konusu olabiliyor. Ancak kişiler taşınma durumunda çekinceler yaşayabilir. Çünkü taşınma durumlarında eşyalarına zarar geleceğinden endişe duyar, eşyalarının kaybolacağından ya da yanlış yerlere götürüleceğinden korkar. Ancak bu durum artık oluşturulan nakliyat şirketleri ile şehir efsanesi olarak kalmaktadır. En uygun evden eve nakliyat durumları oluşturularak kişilerin uzak yakın fark etmeksizin her yere taşınmasını kolaylaştırır. Bu açıdan ihtiyaç ya da keyfi durumlarda taşınma sağlanır.

Nakliyat İçin Başvuru

Nakliyat talep edilecekse bunun için öncelikle nakliyat firmasına çeşitli iletişim yollarıyla ulaşmaktır. Nakliyat firması taşınacak yere keşif için bir ekspertiz göndermektedir. Bu ekspertiz eşyaların durumunu incelemektedir. Eşyaların nasıl taşınacağını, hangi taşıma araçlarının kullanılacağı, ambalajların kalitesi belirlenmektedir. Bu belirlemelerin sonucunda ortalama fiyat da ortaya çıkarılmaktadır. Bu fiyat doğrultusunda taşımacılık yapılmaktadır. Ekspertiz en uygun günde nakliyat için zaman verir. Taşınacak olan kişi de bu duruma hazırlanmaktadır.

Eşyalar Nasıl Paketlenmektedir?

Taşınacak olan eşyalar kolaylıkla paketlenir. Ancak bu paketlenme oldukça özenle yapılmaktadır. Hem kişiler taşırken hem de araçlar taşırken eşyalara zarar gelmesi önlenmektedir. Eşyalarda özel ambalajlar kullanılır. Ambalajlar kolay yırtılmaz, eşyaların deforme olması büyük ölçüde engellenir. Ayrıca köşeli eşyalarda köşelerin deforme olmaması hem de çevreye zarar vermemesi için köşelik kullanılmaktadır. Bu köşelikler büyük ölçüde koruma sağlar. Bir darbeyle zarar görmemesi açısından da balonlu ambalaj naylonu tercih edilir. Balonlar sayesinde koruma sağlanmaktadır.

Taşımacılıkta Kullanılan Özel Teknikler

Taşımacılık esnasında birçok teknik kullanılmaktadır. Bu teknikler işlemleri kolaylaştırmaya yarayacağı gibi daha sağlıklı bir taşımacılığı da desteklemektedir. Bunun için ise çeşitli seçenekler kullanılmaktadır. Öncelikle asansör kullanımı tercih edilebilmektedir. Asansör kullanımı taşımacılıkta oldukça önemli bir noktaya sahiptir. Özellikle de çok katlı binaların yüksek katlarında tercih edilmektedir. Çünkü yüksek katlardan eşya taşınması söz konusu olamaz.

Taşımacılık esnasında da birtakım hasarlar olabilir. Bu nedenle de asansör kullanılır. Bir vinç yardımıyla asansör getirilir. Asansörün içerisine taşınacak eşyalar yerleştirilir. Ardından sorun olmadan taşımacılık sağlanır. Kolay ve hızlı bir taşımacılık işlemi amaçlanmaktadır.

Nakliyatta Özel Destekler

Genelde herkesin korkusu nakliyat esnasında mobilyalarına zarar gelmesi, uygun montelenmemesi ve uygun paketlenememesidir. Bunun için ise marangozlara başvurulur. Marangoz kişiler evlere giderek gereken mobilya sökülmesini sağlar. Paketler ve taşınmayı destekler. Sonrasında ise taşımacılık sağlandığında bir sorun olmadan marangozlar gereken montajlamayı sağlamaktadır. Bu açıdan önemli olan nakliyat işlemi kolay şekilde ilerler. Elbette ücretlerde değişim olur ancak asıl beklenen durum mağduriyet yaşanmamasıdır. Bunun dışında sigortalama da yapılır. Sigorta mantığı ile eşyalara zarar geldiğinde kişi mağdur edilmez. Yaşamış olduğu zararın karşılığı ödenir. Kişiler taşımacılıkta sorun yaşamaz.