Yetki Belgelerimiz

Yetki Belgelerimiz

Taşımacılık Yetki Belgelerimiz

Destan Nakliyat, 2005 yılından bugüne sayısız hizmet vererek müşterilerine sorunsuz bir deneyim yaşama fırsatı vermiştir. Profesyonel kadrosu, yılların deneyimi ve zengin araç filosu ile müşteri memnuniyetini ön plana çıkarmıştır. Müşteri istekleri doğrultunda hizmet ağını her geçen gün genişletmiştir. Ankara evden eve nakliyat alanında verdiği hizmetten yurt dışı nakliyat hizmetine doğru büyüme göstermiştir. Müşterilerine profesyonel bir taşınma deneyimi yaşatmak için çalışır. Bu yüzden yılların deneyimi ve uzman kadrosunun yanında aldığı yetki belgeleri ile işini mesleki etik ilkelere göre yapmaktadır. Yetki belgeleri olarak K1 ve K3 yetki belgeleri ile profesyonel bir hizmet vermektedir.

K1 Yetki Belgesi

K yetki belgesiyurt içi eşya taşımacılığı yapacak olan tüzel ve gerçek kişilere verilen bir belgedir. Taşımanın türüne göre bu belge alt gruplara ayrılır. Bunlardan birisi K1 yetki belgesi olarak tanımlanır. Bu belge ticari amaçla eşya taşımacılığı yapan kişilere verilen bir belgedir. Şahıslara 25 ton, şirketlere 75 ton taşıma kapasitesi sunar. Ticari amaçla il içinde kamyonetle yapılan taşımalar için gerekli olan bir belgedir. Yalnızca özmal taşıtlar bu belgeye kayıt edilir. Bu belgeyi almak için başvuran gerçek kişilerin en az bir birim taşıt, tüzel kişilerin ise en az iki birim taşıt sahibi olmaları gerekir.

K1 yetki belgesiyurt içi eşya taşımacılığı yapan kişi ve araçlarda bulunması gereken bir belgedir. Destan Nakliyat,  Ankara evden eve nakliyat hizmeti başta olmak üzere nakliye hizmeti verebilmek için bu yetki belgesine sahiptir. Taşıma hizmetinden gelir elde eden tüm nakliye firmalarının bu belgeye sahip olması zorunludur. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına e-devlet üzerinden başvuru yaparak bu belge alınır. Taşınma süreci yaşayacak olanların araştırdıkları evden eve nakliyat firmalarının K1 yetki belgesine sahip olmasına özen gösterin. K1 yetki belgesi olmayan hiçbir tüzel veya gerçek kişiler ticari olarak yurt içi eşya taşımacılığı yapamaz.

K3 Yetki Belgesi

K3 yetki belgesi ticari amaçla ev ve büro eşyası taşıyacaklara verilen bir belgedir. Taşımacılık belgeleri tam olan şirketlere verilir. Bu belgeyi almak için başvuranların ticari olarak kayıt edilmiş ve eşya taşımaya mahsus en az 2 birim özmal taşıta sahip olmaları gerekir. Bu belgeye yalnızca özmal taşıtlar kayıt edilir. Eşya taşımacılığı yapan nakliye şirketlerinin bulundurması gerektiği bir belgedir. Destan Nakliyat, ticari amaçla taşımacılık yaptığı için K3 yetki belgesi bulunduran bir firmadır. Müşterilerin de taşınma sürecinde nakliye firmalarıbakarken firmaların K1 ve K3 yetki belgeleri olup olmadığını iyi bir şekilde araştırması gerekir. Konuştuğunuz firmalardan K3 yetki belgesi isteyerek belgeye sahip olup olmadıklarını anlayabilirsiniz.

Evden eve nakliyat hizmetlerinde kaliteden asla ödün vermeyen Destan Nakliyat, uzun yıllara dayanan bilgi ve tecrübesi sayesinde % 100 müşteri memnuniyet odaklı çalışmalar sürdürür.